אהוד המאירי ושות' - שמאי מקרקעין תל אביב
שמאי מקרקעין תל אביב

רכישת מקרקעין בתל אביב כמעט תמיד כרוכה במחירים גבוהים יותר לעומת מחירי מקרקעין במקומות אחר, ולכן ראוי להיעזר בשמאי מקרקעין שיבחן את הנכס היטב.

רכישת נכס מקרקעין היא עסק יקר, הכי יקר שנעשה בחיינו, ולכן, לפני שאנחנו רוכשים נכס מקרקעין, אנחנו צריכים להביא שמאי מקרקעין שיבחן אותו. השמאי יבדוק את הנכס ויוכל לומר לנו אם הוא שווה את המחיר שמוצע לנו או לא, ואם בכלל כדאי להשקיע בו.
בתל אביב, מחירי מקרקעין הם כמעט תמיד גבוהים יותר לעומת מחירי מקרקעין במקומות אחרים, ועל כן לא רק שאסור לפסוח על הבדיקה של נכס שמוצא חן בעינינו, צריך שהבדיקה תהיה קפדנית במיוחד.

עבודתו של השמאי
שמאי בוחן מקרקעין כדי שאנחנו נוכל לקבל מושג לגבי שווי הנכסים, והוא עוזר לאתר תקלות וליקויים בנכס או לחילופין לבדוק ולוודא שהכל תקין. ממש כמו שמוסך יכול לבדוק לנו רכב לפני קנייה. בצורה הזו אנחנו יכולים להסיר דאגות מלבנו ולדעת שאנחנו קונים נכס במצב טוב.

בתהליך הבדיקה, השמאי יכול לנקוט ב 2 גישות:
גישת השוואה- ניתן להשוות את העסקה המוצעת על הנכס שרוצים לקנות מול עסקאות שנעשו על נכסים דומים.
גישת העלות- סיכום כל 3 המרכיבים של הנכס, והם מבנה, קרקע ויזמות.
כאשר מדובר בנכסי מסחר ומשרדים, נוקטים בגישה השלישית שהיא גישת ההכנסות, ולפיה צריך לבדוק מה צפויה להיות ההכנסה מהשכרה של הנכס למשך תקופת החיים הכלכליים שלו.
החשיבות של בדיקת הכנס בידי שמאי גם טמונה בעובדה שרק הוא יכול לומר לנו אם המחיר שמבקשים מאתנו הוא מופקע, סביר או מציאה.

עבודת שמאי מקרקעין תל אביב
משום שתל אביב היא עיר מבוקשת, והרבה אנשים בוחרים להתיישב בה (לרוב בגלל סיבות הקשורות לתעסוקה), כל נכס שהשמאי יבדוק, באופן אוטומטי יקבל שווי גבוה יותר לעומת נכס זהה במקום אחר, שכן שווי נכס תלוי לא רק במצב שלו אלא גם במיקום שלו. עם זאת, חשוב לזכור כי אזורים מסוימים מתפתחים, ולפעמים בקצב מהיר, ונכס שקנינו בזול היום יכול להיות שווה הרבה יותר בעוד מספר שנים.

פועלו של השמאי בעיר הגדולה
עבור שמאי מקרקעין תל אביב היא מוקד שמצריך תשומת לב גבוהה במיוחד, בעיקר משום שמחירי הדירות גבוהים לעומת מחירי דירות באזורים אחרים. על כן, ראוי שיבחן את הנכס שאנו מעוניינים בו בצורה מחמירה במיוחד, בכל הקשור למצבו הפיזי של המבנה ותפקוד מערכות המים והחשמל, כדי שכספנו יושקע היטב.

מי מהצדדים צריך להזמין את השמאי?           
במעמד של מכירת מקרקעין, שני הצדדים – המוכר והקונה – יכולים להזמין שמאי, אבל תמיד כדאי שהקונה יזמין שמאי מטעמו שיבדוק את המקרקעין כדי למנוע הטיות לטובת המוכר. על הבדיקה משלם כמובן מי שהזמין את השמאי.
מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: 
איך ליצור "תעודת ביטוח" כנגד היטל השבחה

איך ליצור "תעודת ביטוח" כנגד היטל השבחה

18/02/2017 22:08:00
עפ"י פרשנות הפסיקה את הוראות התוספת השלישית לחוק התכנון והבניה (תיקון 84) – לשמאי מכריע, הדן בחיוב היטל השבחה, קיימת סמכות גם לחרוג מגבולות המחלוקת ואף להגדיל את החיוב.
המשך לקרוא »
שינוי יעוד קרקע - 7 תמרורי אזהרה

שינוי יעוד קרקע - 7 תמרורי אזהרה

18/02/2017 20:40:00
כחלק מהפעילות היזמית השוטפת, שלכם או של ועדות התכנון, נערכות תכניות בנין עיר חדשות על קרקעות שברשותכם. פעמים רבות, התב"ע כוללת מתחמים ל"איחוד וחלוקה מחדש". במסגרת זו נערכת "טבלת הקצאות ואיזון"
המשך לקרוא »

אנרגיה סולארית בשוק ההון בישראל

18/02/2017 21:39:00
חברת החשמל היא מונופול וההכנסות והרווחים שלה גדלים ככל שהשימוש בחשמל גדל. אידך, בשנים האחרונות הביקוש לחשמל הולך וגדל בכ-4% מדי שנה ומתקרב מאוד לגבול העליון של כושר הייצור של חברת החשמל. כך שייצור...
המשך לקרוא »

לא נמאס לך "לתרום" כל חודש את הכסף שלך לעיריה ?
צפו בסרטון, הרשמו חינם לסדרת הדרכות אונליין ותגלו מה שהעיריה לא רוצה שתדעו...

יש לך עסק בבעלותך?  על סודות הארנונה כבר שמעת?

דואר אלקטרוני:*
שם פרטי:*